• Zoznam žiakov I. ročníka

• Vážení rodičia budúcich prvákov, v prílohe sú zverejnené zoznamy žiakov I. A a I. B triedy v školskom roku 2021/2022. Triednou učiteľkou v I. A triede bude Mgr. Zuzana Červenková a v I. B triede Mgr. Renáta Ráczová. Ak máte nejaké požiadavky týkajúce sa preradenia dieťaťa do inej triedy, obráťte sa na nás formou mailu.

• Hľadá sa upratovačka

• Základná škola hľadá upratovačku s nástupom od 5.10. 2020 na 50% úväzok. Záujemcovia kontaktujte ma na tel. 0911 883 927 alebo osobne v škole.

• Hľadá sa vychovávateľka do ŠKD

• Základná škola hľadá vychovávateľku/vychovávateľa do ŠKD s nástupom od 5.10.2020 na 100% úväzok. Záujemcovia pošlite svoj životopis na mailovú adresu školy: zsvelkybiel@gmail.com.

• Plenárne (elektronické) TA ZRŠ

prvý pondelok školského roka sa každoročne koná plenárne TA ZRŠ v Kultúrnom dome vo Veľkom Bieli. No vzhľadom na aktuálnu situáciu a na základe odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva sme sa rozhodli zvoliť elektronickú formu informovania zákonných zástupcov o aktuálnom i minuloročnom dianí v našej škole.

• Usmernenia riaditeľky školy pre šk. rok 2020/2021

• Neorganizuje sa hromadné otvorenie školského roku pred budovou školy.
            • Pri vstupe do budovy sa vykonáva až do odvolania ranný filter - meranie telesnej teploty bezdotykovým teplomerom a dezinfekcia rúk.
            • Zakazuje sa vstup zákonným zástupcom do budovy školy (s výnimkou 2. septembra 2020, iba rodičom žiakov I. ročníka).
            • Žiaci vstupujú do budovy v rozpätí od 7,00 hod. do 8,00 hod.
            • Žiaci II. stupňa školy (5. až 9. ročník) nosia povinne v budove školy počas celého vyučovania ochranné rúško, vyučujúci a zamestnanci školy nosia ochranné rúško, resp. ochranný štít.
            • Neorganizujú sa exkurzie, ani žiadne hromadné akcie poriadané školou.
            • Telesná výchova sa realizuje výhradne v exteriéri.
            • Dezinfekcia toaliet, kľučiek na dverách sa realizuje 3-krát denne; dezinfekcia priestorov, kde sa zdržiavajú žiaci sa realizuje 2-krát denne.
            • Žiak, ktorý prejavuje príznaky respiračného ochorenia, je okamžite umiestnený v izolačnej miestnosti. Vyučujúci bezodkladne informuje zákonného zástupcu, ktorý si prevezme dieťa do starostlivosti.
          • Povinnosti zákonných zástupcov pred začiatkom šk. roku

• Zákonný zástupca:

• zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy resp. školského klubu detí (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR)
            • zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky
            • predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy čestné vyhlásenie (príloha č. 1)
            • po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (príloha č. 2)
            • v prípade, že u dieťaťa/žiaka je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľku školy.
            • povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu/žiakovi nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom

• Začiatok školského roka 2020/2021

• Školský rok 2020/2021 sa začína 2. septembra 2020. Vstup do budovy  školy je v rozpätí 7,00 - 8,00 hod. Žiaci pred vstupom do budovy predložia vyhlásenie zákonného zástupcu a prejdú ranným filtrom (meranie telesnej teploty a dezinfekcia rúk). Každý žiak, resp. jeho rodič musí mať na tvári rúško. V tento deň sa žiaci zdržia v škole 2 vyučovacie hodiny (do 9,40 hod.).

Školská jedáleň a školský klub detí začínajú od 3. septembra 2020.

• Covid-19

dovoľujeme si Vás upozorniť, že 2. septembra 2020 pred vstupom do budovy školy je povinnosťou zákonného zástupcu osobne alebo prostredníctvom dieťaťa predložiť písomné vyhlásenie o tom, že žiak (ne)vycestoval v posledných dvoch augustových týždňoch mimo územia SR a  (ne)zúčastnil sa hromadného podujatia.

• Vyučovanie od 22. 6. 2020

dovoľujeme si Vás upozorniť, že v prípade nástupu Vášho dieťaťa do školy od 22. 6. 2020 je povinnosťou zákonného zástupcu predložiť písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Formulár vyhlásenia posielame v prílohe. Ak nemáte možnosť formulár vytlačiť, je možné tlačivo vyzdvihnúť v škole.

Vyhlasenie.docx

• Poplatok za ŠKD

• Vážení rodičia, poplatok za ŠKD (apríl, máj, jún 2020) bude v sume 50 eur vrátený v hotovosti v nasledujúcich dňoch:

• 20. apríla 2020 od 9,00 hod. do 12,00 hod.
            • 21. apríla 2020 od 14,00 hod. do 17,00 hod.

v budove školy, v triede IV. A (pri automate Rajo).

• Školský psychológ

vzhľadom na to, že je naša škola zatvorená, je priama práca našej školskej psychologičky Mgr. Bronislavy Pleškovej prerušená. Neváhajte ju však kontaktovať na adrese: psycholog.velky.biel@gmail.com .

Či už ide o domáce výchovné alebo vzdelávacie ťažkosti, narastajúce napätie, neistota z nadchádzajúcich dní alebo iné ťažkosti. Konzultácie prebiehajú mailom, prípadne po dohode cez Skype.