• Zápis žiakov do 1. ročníka pre šk. rok 2019/2020

• Zápis žiakov do 1. ročníka pre šk. rok 2019/2020 sa bude konať 2. apríla 2019 od 14,00 hod. do 18,00 hod. v budove školy. K zápisu je potrebné priniesť tieto doklady:

• rodný list dieťaťa (vyhotovíme si kópiu)
            • občianske preukazy zákonných zástupcov (k nahliadnutiu)

Z kapacitných dôvodov budeme prijímať iba deti s trvalým bydliskom vo Veľkom Bieli.

• Organizácia 31. 1. 2019

• Dňa 31. 1. 2019 sa žiaci I. A, I. B, II. A, II. B, III. A a IV. A učia 3 vyučovacie hodiny, 4. vyučovacia hodina je triednická hodina. Na triednickej hodine vykonajú triedni učitelia rozbor výchovno – vzdelávacích výsledkov žiakov za I. polrok školského roka a vydajú žiakom výpisy z ETK. Žiaci potom odchádzajú do ŠKD.

Dňa 31. 1. 2019 sa žiaci V. A, VI. A, VII.A, VIII. A a IX. A učia 4 vyučovacie hodiny, piata hodina je triednická hodina. Na triednickej hodine vykonajú triedni učitelia rozbor výchovno–vzdelávacích výsledkov žiakov za I. polrok školského roka a vydajú žiakom výpisy z ETK. Žiaci potom odchádzajú domov.

Dňa 1. februára 2019 - piatok sú polročné prázdniny.

• Organizácia posledného týždňa

• Pondelok, utorok - deň s triednym učiteľom,

Streda - školské vianočné trhy

Štvrtok - vianočné trhy v BA (II. stupeň), besiedky (I. stupeň)

Piatok - vianočná akadémia (predpokladaný záver 11,30 hod.)

Pondelok až štvrtok končí I. stupeň po 4. vyučovacej hodine (potom ŠKD) a II. stupeň po 5. vyučovacej hodine.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 29. októbra 2018 udeľujem všetkým žiakom i zamestnancom školy v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z., § 150, ods. 5 riaditeľské voľno. Mgr. Daniela Romanová, riaditeľka školy

• Začiatok šk. roku 2018/2019

• Školský rok sa začína v pondelok 3. septembra 2018 o 8,00 na školskom dvore. Žiaci budú v škole cca 2 vyučovacie hodiny, počas ktorých budú oboznámení s organizáciou vyučovania. V tento deň sa môžu prihlásiť do školskej jedálne (prevádzka začína v utorok 4. septembra 2018) a do Školského klubu detí (prevádzka začína v utorok 4. septembra 2018).

zoznam_prvaci(6).pdf

• Školský psychológ

•

V školskom roku 2018/2019 budú úradné hodiny školskej psychologičky Mgr. Bronislavy Pleškovej nasledovné:

• Podelok od 8,00 hod. do 10,00 hod. - pre rodičov
            • Pondelok od 10,00 hod. do 13,30 hod. - pre žiakov
            • Utorok od 8,00 hod. do 13,30 hod. - pre žiakov

Rodičia sa prihlasjú prostredníctvom mailu: psycholog.velky.biel@gmail.com

• Európsky týždeň športu

• V rámci Európskeho týždň športu organizujeme zajtra - 13. 9. 2014 počas tretej a štvrtej vyučovacej hodiny

OLYMPIJSKÉ BIELSKE HRY

• Oznam

• Školský klub detí a školská jedáleň v šk. roku 2016/2017 začínajú svoju prevádzku od utorka 6. septembra 2016.

Romanová

• Školský psychológ

od 5. 9. 2016 začne v škole pôsobiť školská psychologička – Mgr. Bronislava Plešková. Školská psychologička je v škole pre žiakov, rodičov, učiteľov a svojou prácou prispieva tiež k vzájomnej spolupráci školy a rodiny, ktorá má v konečnom dôsledku pozitívny vplyv na školskú úspešnosť dieťaťa.

Sleduje osobnostný, kognitívny, sociálny  a emocionálny vývin žiakov. Spolupracuje pri adaptácii nových žiakov, spolupracuje s CPPPaP, CŠPP a zdravotníckymi zariadeniami pri práci s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Psychologička bude tiež poskytovať individuálnu starostlivosť žiakom pri osobných problémoch a pracovať s triednymi kolektívmi na rozvoji sociálnych zručností, ako je napríklad tímová spolupráca, riešenie konfliktov apod. Taktiež bude skupinovo pracovať na prevencii sociálno-patologických javov.

Prípadná diagnostika, ktorú bude robiť školský psychológ má len orientačný charakter a bude slúžiť len pre interné potreby školy – pre zlepšenie kvality vyučovacieho procesu a pozitívnej sociálnej klímy v triedach.

Služby psychológa budú môcť využiť aj rodičia – po vzájomnej dohode a vopred dohodnutom termíne.

Informácie získané pri práci so žiakmi nebudú poskytované tretím stranám. Žiaci v starostlivosti školskej psychologičky nebudú automaticky zaraďovaní do starostlivosti centier psychologickej starostlivosti, ale len ak problém nebude v kompetenciách školského psychológa, odporučí vyšetrenie dieťaťa a navrhne rodičom ďalší postup.

e-mail: psycholog.velky.biel@gmail.com

• Začiatok školského roku 2016/2017

• Školský rok 2016/2017 sa začína v pondelok 5. septembra 2016 o 8,00 hod. na školskom dvore; v prípade nepriaznivého počasia v budove školy. Prihlasovanie na obedy do školskej jedálne a do školského klubu detí bude prebiehať 5. septembra 2016 od 8,00 hod. do 11,30 hod. Od utorka 6.septembra 2016 sa začína vyučovanie podľa rozvrhu. Pre rodičov prvákov pripájam zoznam vecí, ktoré bude dieťa potrebovať.

Romanová

zoznam_prvaci(5).pdf