• Začiatok školského roka 2020/2021

• Školský rok 2020/2021 sa začína 2. septembra 2020. Vstup do budovy  školy je v rozpätí 7,00 - 8,00 hod. Žiaci pred vstupom do budovy predložia vyhlásenie zákonného zástupcu a prejdú ranným filtrom (meranie telesnej teploty a dezinfekcia rúk). Každý žiak, resp. jeho rodič musí mať na tvári rúško. V tento deň sa žiaci zdržia v škole 2 vyučovacie hodiny (do 9,40 hod.).

Školská jedáleň a školský klub detí začínajú od 3. septembra 2020.

• Covid-19

dovoľujeme si Vás upozorniť, že 2. septembra 2020 pred vstupom do budovy školy je povinnosťou zákonného zástupcu osobne alebo prostredníctvom dieťaťa predložiť písomné vyhlásenie o tom, že žiak (ne)vycestoval v posledných dvoch augustových týždňoch mimo územia SR a  (ne)zúčastnil sa hromadného podujatia.

• Vyučovanie od 22. 6. 2020

dovoľujeme si Vás upozorniť, že v prípade nástupu Vášho dieťaťa do školy od 22. 6. 2020 je povinnosťou zákonného zástupcu predložiť písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Formulár vyhlásenia posielame v prílohe. Ak nemáte možnosť formulár vytlačiť, je možné tlačivo vyzdvihnúť v škole.

Vyhlasenie.docx

• Poplatok za ŠKD

• Vážení rodičia, poplatok za ŠKD (apríl, máj, jún 2020) bude v sume 50 eur vrátený v hotovosti v nasledujúcich dňoch:

• 20. apríla 2020 od 9,00 hod. do 12,00 hod.
            • 21. apríla 2020 od 14,00 hod. do 17,00 hod.

v budove školy, v triede IV. A (pri automate Rajo).

• Školský psychológ

vzhľadom na to, že je naša škola zatvorená, je priama práca našej školskej psychologičky Mgr. Bronislavy Pleškovej prerušená. Neváhajte ju však kontaktovať na adrese: psycholog.velky.biel@gmail.com .

Či už ide o domáce výchovné alebo vzdelávacie ťažkosti, narastajúce napätie, neistota z nadchádzajúcich dní alebo iné ťažkosti. Konzultácie prebiehajú mailom, prípadne po dohode cez Skype.

• Zápis prvákov

• Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2019/2020 sa bude konať od 15. apríla 2020 do 30. apríla 2020 elektronickou formou. Bližšie informácie zverejníme čoskoro.

• Prerušenie vyučovania

• Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 3 ods. 8 vyhlášky č. 231/2009 Z. z. Ministerstva školstva SR o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

• Riaditeľské voľno

• Vážení rodičia, dňa 20. novembra 2019 budú mať žiaci VI. A, VII. A, VIII. A a IX. A riaditeľské voľno z dôvodu testovania piatakov. Na I. stupni bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu.

• Začiatok šk. roku 2019/2020

• Školský rok 2019/2020 sa začína 2. septembra 2019 o 8,00 na školskom dvore. Žiaci budú v škole cca do 9,30 hod. V tomto čase je možné prihlasovať deti di Školského klubu detí a na stravu do školskej jedálne.

Prevádzka Školského klubu detí sa začína v utorok, 3. septembra 2019 a prevádzka školskej jedálne sa začína taktiež 3. septembra 2019.

Mgr. Daniela Romanová, riaditeľka školy

• Stravovanie v školskej jedálni v šk. roku 2019/2020

v súlade so  Všeobecne záväzným nariadením, ktorým sa určuje výška a spôsob úhrady príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v základnej a materskej škole v obci Veľký Biel č. 1/2019  a v zmysle novely zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách si Vás dovoľujem touto cestou informovať o organizácii stravovania v šk. roku 2019/2020 v školskej jedálni pri Základnej škole vo Veľkom Bieli a o výške úhrady za Školský klub detí.